سازنده تراشه آیفون TSMC با ویروس در کارخانه ها مبارزه میکند

سازنده تراشه آیفون TSMC با ویروس در کارخانه ها مبارزه میکند

 

tsmc-apple

 

 

چندین شرکت های  تولید کننده نیمه هادی تایوان در حال کاهش هستند. معلوم نیست تراشه های آیفون تحت تاثیر این موضوع قرار بگیرند یا نه

 

یک شرکت تولید کننده  نیمه هادی تراشه آیفون  در تایوان، چندین کارخانه خود را در روز جمعه به دلیل ویروسی شدن به طور آفلاین از دست داده بود، اما مشخص نیست که آیا تولید قطعات آیفون تحت تاثیر قرار گرفته اند یا نه .

 

بلومبرگ روز شنبه در گزارشی اعلام کرد:این کار یک هکر نیست ،وافزود شرکت های داری این مشکل برخی تولیداتشان را مجددا راه اندازی کردند  هرچندکه برخی از امکانات تا یک شنبه راه اندازی نخواهد شد.

 

اکنون تولید چیپست های A12 اپل اهمیت بسیار بالایی برای این شرکت دارد، این اتفاق در حالی افتاده که تنها چند هفته تا رونمایی از آیفون های جدید فاصله داریم.

 

Apple-A12-chipset

 

 به بلومبرگ گفت:”TSMC” بیش از این هم  مورد حمله ویرروس ها بوده،اما این اولین باری است که خطوط تولید را تحت تاثیر قرار می  دهد.لورا هو مدیر مالی شرکت “TSMC”قصد دارد تا روز دوشنبه اطلاعات اضافی را ارائه دهد.هو با بلومبرگ درمورد اینکه این خرابکاری برای این شرکت چقدر می تواند هزینه داشته باشد یا کارخانه های تراشه آیفون چقدر آسیب دیده اند صحبت کرد.سازنده تراشه آیفون TSMC با ویروس در کارخانه ها مبارزه میکند

 

به روز رسانی:

 

TSMC اعلام کرده اکنون ۸۰ درصد از ابزارهای ساخت خود را بازیابی کرده و انتظار می رود تا فردا فرایند بازیابی کامل شود. اشاره نشده که ویروس چگونه در فرایند تولید چیپست A12 اپل برای آیفون های ۲۰۱۸ تأثیر خواهد داشت اما این موضوع ۳ درصد روی درآمد مورد انتظار شرکت تایوانی در سه ماهه جاری تأثیر خواهد گذاشت.

محمد قهرمانی
جشنواره فروش ویژه آنتی ویروس ایست
فروشگاه اینترنتی آنتی ویروس کالا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • کد تخفیف 10 هزار تومانیwinter1400
X